Ewa Czerczak

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego.
W Fundacji odpowiada za sprawy organizacyjne, administracyjne, obsługę strony www oraz mediów społecznościowych. Świetna animatorka i dobry duch organizacji. Dba o kontakty z mediami oraz o wizerunek Fundacji.

Robert Örell

Od ponad 15 lat działa w ExitSweden, pomagając uwolnić się z ekstremizmu politycznego i przestępczych gangów. Jest również pracownikiem społecznym, mówcą i ekspertem w kwestii radykalizacji, wycofania się z grup przemocowych oraz interwencji. Robert organizuje międzynarodowe konferencje i warsztaty oraz pomaga tworzyć organizacje exitowe w innych krajach. Jest członkiem Radicalization Awareness Network (RAN) przy Komisji Europejskiej, gdzie współprzewodniczy grupom roboczym RAN EXIT. W kwietniu 2016 roku Robert wystąpił na TEDx. Jego wystąpienie miało tytuł „A Way Out From Violent Extremism” – „Wyjście z ekstremizmu przemocowego”.

Sammy Rangel

Pisarz, działacz społeczny, mówca, trener i ojciec. Jego autobiografia zatytuowana: „Cztery niedźwiedzie. Mity o przebaczeniu” opisuje koleje jego życia od fizycznej i seksualnej przemocy, jakiej doznał w dzieciństwie po jego drogę do autodestrukcji, której kulminacją był 15-letni wyrok więzienia. W 2012 roku Sammy założył ruch Formers Anonymous – grupę samopomocy opartą na modelu 12 kroków dla ludzi uzależnionych od życia na ulicy i przemocy. W maju 2015 roku wystąpił w konferencji TEDxDanubia: Równowaga na krawędzi, gdzie mówił o potężnej mocy przebaczenia.

Damian Żurek

Prawnik, specjalizujący się w prawie karnym i karnym gospodarczym, absolwent SWPS w Poznaniu. Pracuje w jednej z najlepszych kancelarii prawnych w zachodniej Polsce. Przewodniczący Rady Fundacji CODEX. To dzięki jego aktywności Fundacja ma stałą obsługę prawną na najwyższym poziomie. Społecznik skupiony na aspektach legislacyjnych przeciwdziałania nienawiści. Animuje, organizuje i kreuje działania Fundacji. Dba o aspekty prawne naszej działalności.

Robert Ostropolski

Absolwent w 1993 r. poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego o specjalności nauczycielskiej.
Od 1994 roku policjant, przeszedł wszystkie szczeble policyjnej kariery poczynając od pieszych patroli prewencyjnych, a skończywszy na kierowaniu
pracami Wydziału do zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Kryminalnej w Centralnym Biurze Śledczym Policji.
Przez 18 lat służby zajmował się zwalczaniem najpoważniejszej przestępczości o charakterze bandyckim i narkotykowym w zachodniej i północno – zachodniej Polsce. Zawodowo zajmował się również rozpoznawaniem struktur i zwalczaniem przestępczości wśród zorganizowanych grup pseudokibicowskich i nacjonalistycznych.
Kierowane przez niego komórki policyjne osiągały ogromne sukcesy na polu walki z przestępczością zorganizowaną.
Absolwent Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie w 1999 r. oraz wielu specjalistycznych kursów z zakresu zwalczania przestępczości zorganizowanej,
analizy kryminalnej, specjalistycznej pracy operacyjnej.

Paweł Adrian Leszczyński

W 1999 ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie w 2004 uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych na podstawie rozprawy doktorskiej napisanej pod kierunkiem prof. Michała Pietrzaka. W 2013 uzyskał na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach stopień naukowy doktora habilitowanego nauk prawnych w zakresie prawa Został profesorem nadzwyczajnym Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim. Prezes gorzowskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego.
Były radny Rady Miasta Gorzowa.

Stanisław Piotr Czerczak

Ekspert ds. przeciwdziałania radykalizacji w środowisku młodzieżowym. W przeszłości (w latach 90-tych) związany z ruchem neofaszystowskim oraz pseudo-kibicowskim. Większość dorosłego życia poświecił na przeciwdziałanie zjawiskom dyskryminacji, nietolerancji i nienawiści. Jest ekspertem w dziedzinie innowacyjnych strategii typu „EXIT” i innych działań o charakterze de-radykalizującym.
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego.
Działacz społeczny, prelegent i edukator. Szkoli nauczycieli, Policję, Służbę Więzienną i Straż Graniczną. Współautor lokalnych wydawnictw, autor artykułów prasowych.
Były Rzecznik Praw Osób Bezdomnych w Gorzowie Wielkopolskim. Wieloletni współpracownik Stowarzyszenia „Nigdy Więcej”.
Członek Towarzystwa Miłośników Gorzowa, w ramach działaności którego od wielu lat buduje mosty pomiędzy niemieckimi a polskimi mieszkańcami miasta.
Działacz ruchów trzeźwościowych oraz antynarkotykowych.
Wyróżniony tytułem „GORZOWIANIN ROKU 2017”, w kategorii „KULTURA”.